(جنگ و جنون) آلبوم جدید استاد داوود سرخوش

تازه‌ترین آلبوم آهنگ‌های داوود سرخوش؛ هنرمند محبوب و مردمی با نام «جنگ و جنون» از راه می‌رسد.

پس از یک وقفۀ طولانی و به دنبال نشر آلبوم «بازی» سرخوش ‌می‌خواهد این آلبوم تازه را برای شیفته‌گان بی‌شمار آواز و موسیقی‌اش پیشکش کند.

در این جُنگ، ده آهنگ گنجانده شده است که دو آهنگ‌اش با نام‌های «بانوی هراتی» و «زلیخاجان» از ساخته‌ها و پرداخته‌های دکتر «همایون مروت»، سینماگر باتجربۀ افغان، «جنگ و جنون» از «محمد شریف سعیدی»؛ شاعر و مترجم مطرح افغانستان و هفت آهنگ دیگر به شمول ترانۀ «شکیلا» و «نی و دف» از ساخته‌های خود سرخوش با ترانه‌هایی از شاعران سرشناس کشور؛ سید ضیا قاسمی و ابراهیم امینی هستند.
در این مجموعه، آهنگ‌ها و ترانه‌هایی با مضامین عاشقانه و سیاسی گرد آمده‌اند که بیشترینه در قالب «پاپ» و «هزاره‌گی» اجرا و ارائه شده‌اند.

این آلبوم به زودی روی «ویب‌سایت» گذاشته خواهد شد و همچنان از طریق شبکه‌های اجتماعی انتشار خواهد یافت. سرخوش، این آلبوم‌اش را یکی از تجربه‌های متفاوت و منسجم بررسی می‌کند.

او می‌گوید: « هر چه دورۀ دوری من از مملکت دیر شد و هر چه از وطن دورتر شدم، بیشتر گرویدۀ ملودی‌های محلی و بومی شدم و دلیلش هم غنا و جذابیت هنری این عرصۀ پربار و همواره‌شگوفا است.» به گفتۀ خودش در ترانه‌های این مجموعه و همچنان بافتار و ساختار موسیقی، به عنصر «صمیمیت» و «ساده‌گی» توجه بیشتری داشته است.
یکی از ویژه‌گی‌های برجستۀ این آلبوم، همکاری با شاعران شناخته‌ شدۀ شعر امروز افغانستان در بخش ترانه و متن آهنگ‌هاست که خود گامی محکم در راستای هنر موسیقی به شمار می‌آید.

وب سایت داوود سرخوش : www.dawoodsarkhosh.com

وب سایت سرخوش موزیک : sarkhoshmusics.com

صفحه فیسبوک : facebook.com/DawoodSarkhosh

صفحه فیسبوک سرخوش موزیک : facebook.com/sarkhoshmusicinc

Comments

  • Posted: 28/04/2016 12:57

    Ali

    آهنگ شكلا واقعاً بي نضر هست
  • Posted: 01/05/2016 00:24

    شیر حسین

    بسیار خوب

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.